Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Mesto Veľký Šariš Hľadať
 
 

Kultúra a šport

Aktuálne udalosti

Kosenie na Šarišskom hradeVytlačiť
 

Kosenie.jpg


 
 

Súťaž - Prebúdzanie hradného drakaVytlačiť
 

Milí občania,

srdečne Vás pozývame zapojiť sa do súťaže aká tu ešte nebola. Vytvorte jedinečnú a zaujímavú scénu na motívy dávnych legiend a stredovekých rozprávok a vytvorte tak fotostenu, kde sa budete môcť odfotiť aj vy. Použite rôzne techniky, spôsoby i farby. Zakomponujte minimálne dve mýtické či skutočné postavy. Svoj návrh spravte tak, aby tváre vašich postáv mohli poslúžiť na fotenie. 

Dve najlepšie práce sa stanú podkladom pre novučké fotosteny, ktoré umiestnime na nádvoria hradu Šariš. Výhercovia budú slávnostne ocenení 02.06.2019 počas hradného Dňa detí na hrade Šariš. Súťaž vyhlasuje oz Hradba Šariš v spolupráci s oz Strážcovia pravých pokladov storočí a mestom Veľký Šariš.

Vyhotovenie fotostien bude možné zrealizovať vďaka podpore z programu "Tu žijeme a pomáhame" Karpatskej nadácie a  Lear Corporation Seating Slovakia, s. r. o.   

Svoje práce posielajte do 31.5.2019.

Na adresu:

Mestský úrad vo Veľkom Šariši

Námestie sv. Jakuba č. 1

082 21 Veľký Šariš

Obálky označte heslom "Prebúdzanie hradného draka"


 
 

Deň rodinyVytlačiť
 

den-rodiny.jpg


 
 

Klub prešovských turistov Informácie na mesiac Máj 2019Vytlačiť
 

Upútavka máj 2019.jpg


 
 

Pivovarsko-hradná sedemtisícovka XXI.ročníkVytlačiť
 

plagat-A3.jpgČASOVÝ PLÁN.pngČASOVÝ PLÁNa.png


 
 

Lávky sú už slávnostne otvorené Vytlačiť
 

Na túto chvíľu čakalo celé naše mesto! Lávky cez Torysu sú už oficiálne sprístupnené pre všetkých cyklistov i peších

"Lávky sú jasným symbolom spájania nielen mesta ale hlavne ľudí. Tí boli od roku 2010 odkázaní na hlavný cestný most, keď povodeň zničila mlynský most a ešte viac sa situácia skomplikovala v roku 2015, keď sme boli nútení zbúrať most pod Bikošom z dôvodu nespĺňania jeho bezpečnostných požiadaviek. 
Ale dnes je situácia iná. Pýšime sa lávkami, ktoré sú bezpečné, bezbariérové a nepochybne aj architektonicky lákavé. Posúvame sa do 21. storočia, kedy je cyklomobilita základom nielen bezpečného a ekologického životného štýlu ale aj súčasťou nášho bežného dňa," povedal primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall. 

Na projektovej dokumentácii sa podieľal aj Prešovský samosprávny kraj v rámci podpory cyklomagistrály EuroVelo 11. „Projekt EuroVelo 11 naberá v Prešovskom kraji konečne reálne kontúry. Z prostriedkov samosprávy boli vypracované technické štúdie, ktoré stanovili vedenie medzinárodnej cyklotrasy na celom území kraja. Aj vďaka koordinačnému centru CYKLOPO dostali obce technickú a odbornú pomoc pri projektových dokumentáciách, ale aj pri hľadaní externých finančných zdrojov. Oddnes už môžu cyklisti z Prešova prejsť na začiatku Veľkého Šariša cez lávku cez Torysu a po vyznačenej trase sa dostať až k druhej lávke na konci mesta. Aj to je znakom toho, že rozvíjanie cykloturizmu v našom kraji napreduje, čím sa podporuje aj turizmus ako taký. Verím, že všetko pôjde podľa plánov a v tomto roku sa zrealizujú ďalšie časti cyklochodníka v smere na Sabinov a cyklisti tak už nebudú musieť ísť po nebezpečnej frekventovanej ceste,“ skonštatoval predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Projekt rieši okrem dvoch lávok aj značenie cyklistických trás a vybudovanie spevnených plôch pre 18 cyklistických stojanov pri železničnej stanici a v športovom areáli. Pri vybudovaní lávok sa preinvestovalo necelých 690-tisíc eur, pričom mesto uhradilo spoluúčasť vo výške 153-tisíc eur.

IMG_20190430_110330.jpg


 
 

Oznam o dočasnom zatvorení MMaGVytlačiť
 

oznamy.jpg


 
 

Plán kultúrnych podujatí v meste Veľký Šariš na I. polrok 2019Vytlačiť
 

plán kult. 1.plrok.png


 
 

Cvičenie Veľký ŠarišVytlačiť
 

IMG_6081.jpeg


 
 

Participuj na rozvoji nášho mesta

Môžete tu získať aktuálne informácie o vlastníckych vzťahoch, vyhľadať listy vlastníctva, územný plán apod.

dnes je: 19.5.2019

meniny má: Gertrúda

webygroup
ÚvodÚvodná stránka